Evinde dekorasyona ve hali ile dizilime önem verenler için en ince detayına kadar bütün eşyalar aşırı derecede önemli bir konumda bulunmaktadır. Hal böyle olunca da genel olarak konsol modelleri ön plana çıkan mobilyalar arasında bulunmaktadır. Birçok kişinin bu konuda düşüncesini incelediğimiz takdirde bazı dekorasyon tutkunlarının marka takıntısı olduğunu görebiliyoruz. Elbette hal böyle olunca da genelde çoğu ev hanımı iyi markaların mobilyalarını evlerinde istemektedir. Boyadan, zemine kadar her türlü konunun dekorasyonda önemli olması ise eşyalara azami derecede önem verilmesinin bir gerekçesi olarak görülmektedir.

Alacağınız konsolun en iyi şekilde uyum sağlaması için halılardan boyaya kadar her ayrıntı önemli olacaktır. Bu tür mobilyaların seçiminde ise genelde iki çeşit unsur en fazla ön plana çıkmaktadır. Birincisi doğrudan tasarımın önemi olarak görünmekte diğeri ise kullanılabilirlik seviyesidir. Genelde çoğu kişi kullanılabilirliğin aşırı derecede önemli olduğunu düşünmekte olsa da sırf tasarımı için konsol modelleri seçeneklerine ilgi duyan kişiler mevcuttur. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda da firma politikaları açık bir şekilde ortaya çıkacaktır. Örnek vermek gerekirse firma, tasarımına ve kullanılabilirliğine önem verdiği iki farklı ürünü piyasaya sunmakta ve bu nedenle de insanlar seçim yapmak zorunda kalmaktadır. İkisinin de birlikte olduğu ürünler ortaya çıktığında ise hali ile tavan fiyatlar belirlenmiş olacaktır.

Çekmeceli KonsolKonsol Modelleri

Lake Konsol Modelleri

Masif Konsol

Modern Konsol

Evinizdeki eşyanın kullanılabilirlik seviyesi sizin için oldukça önemli olmak zorundadır. Baktığımız zaman da çok açık bir şekilde konsol modelleri kullanılabilir eşya modunda olduğu görülmektedir. Bu tür ürünleri alırken tasarımına önem verdiğiniz takdirde sadece süs eşyası almış gibi olacaksanızdır. Bunu en iyi şekilde düşündükten sonra ise siz de birçok eşya arasından istediğinizi alabilirsiniz. Bu seçenek size kalmış olacaktır ve dekorasyon konusundaki kararlarınızı da en nihayetinde siz vereceksinizdir. Evinizde hoşlanmadığınız bir eşyanın da bu anlamda önemi ve de gereği bulunmamış olacaktır. Bu konuyu daha iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.