İstanbul birçok neden ile göç alan bir şehirdir ve nüfusu ile en kalabalık kentimizdir. Hal böyle olunca şehirde başta inşaat ve mobilya sektörü olmak üzere birçok alan öncü olacak kadar gelişmiştir.

İstanbul genel anlamıyla kozmopolit bir şehirdir. Bu bakımdan mobilya alanında her zevke her renge uygun bir tarz yaratmak zor olacaktır. Ulaşım sıkıntısı, enflasyon ve zamları da sayarsak üretimin de ne kadar sıkıntılı olduğu görülebilir. Bütün olumsuzluklara rağmen buradaki mobilyacılar gayet özgün ve orijinal tasarımlar çıkarmışlardır. Özellikle bu özgün tasarımlar genç odalarında kendilerini hissettirmişlerdir.

Genç odaları, hemen hemen her evde vardır çünkü genç odası ebeveyn odası gibi ya da oturma odası gibi bir ihtiyaçtır. Gençlerin yaşam alanı oldukları için de belki de en iyi tasarımlara sahip olanlar genç odalarıdır.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Modoko mobilyacıların ve kaliteli mobilya almak isteyen herkesin buluşma noktası olmuştur. Özellikle genç odaları Modoko’da oldukça rağbet görmektedir.

Geç odalarının Modoko’da bu kadar çok ilgi görmesinin birçok nedeni vardır elbette ama bunların en önemlisi İstanbul’da bulunan üniversitelerdir.

Bir şehirde üniversitenin çoğunlukta olması o şehri birçok yönden kalkındırır. Arz talep meselesi ile de fiyatlar düşer. Böyle şehirlerde de elbette mobilya siteleri daha bir önem arz eder. Özelikle genç odası takımlarının Modoko sitesinde bu kadar ucuz ve kaliteli olması da bu yüzdendir.

İstanbul’daki bu tespitlerimize ulaşım sorununu ekleyebiliriz. Çok dolaylı bir yönden bağlantı gibi görülse de aslında birçok insanın evde kalma nedeni İstanbul’un erişim sorunudur. Aynı yakalarda bile 1 saatlik yolculuğun yaşandığı şehir olan İstanbul’da birçok insan evlerinde vakit geçirmeyi tercih etmişlerdir. Bu bakımdan genç odası takımları Modoko çarşısında en çok satılan ürünler arasına girmiştir.

Modoko genç odası modelleri kalitesi ile sadece İstanbul’a değil hemen hemen her ile yayılmış haldedir. Birçok alıcı İstanbul’a uğrayınca Modoko genç odası modellerini görmek için Modoko’yu ziyaret ediyor ya da sadece buradan alış veriş yapmak için İstanbul’a geliyor.

Genç odalarının bu kadar ünlendiği Modoko’da genç odası mağazaları da bir hayli ünlü elbette. Her türlü genç odası mobilya ve aksesuarlar bu mağazalarda mevcut. Modoko’daki genç odası mağazalarının bir kısmı direk üreticiden halka sunuş yaptığı için aracı olan mağazalardan daha uygun fiyata satış yapabilmektedir.

Modoko genç mobilyalarının belki de ne güzel yanı sürekli güncel olması. Yani dinamik bir yapıya sahip. Evet, Modoko genç mobilyaları içinde eski modeller de var ama burada pahasından daha uygun bir fiyata satıldığı için söz konusu edilmiyor pek fazla.

genc-odasi-1

genc-odasi-2

genc-odasi-3

genc-odasi-4

genc-odasi-5

genc-odasi-6

genc-odasi-7

genc-odasi-8

genc-odasi-9

genc-odasi-10

genc-odasi-11

genc-odasi-12

genc-odasi-13

genc-odasi-14

genc-odasi-15

genc-odasi-16

genc-odasi-17

İstanbul’un bu nadide mobilya cennetinde genç odalarından sonra çocuk odaları dikkat çekiyor. Çocuk odası Modoko sitesi içindeki en can alıcı bölümlerden birisini oluşturuyor. Rengârenk beşiklerin havalı arabalı yatakların bulunduğu cıvıl cıvıl mağazalar çocuklar için de büyükler içinde tam anlamıyla göz kamaştırıcı. Çocuk odası Modoko’da uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor. Normalde oldukça pahalı satılan ürünler burada değerinin altında bile bulabiliyor.

Ufak evlerin minik odaları için bir kurtarıcı olan genç odası ranzaları da unutulmadı elbette. Modoko’da geniş evler için devasal yataklar olduğu gibi genç odası ranzaları bulunmaktadır. Üstelik bu ranza modelleri sadece genç odası için değil çocuk odası için de geçerlidir. Bunun yanında, Modoko’da misafir odası bulunduran evler için tasarlanmış ranza modelleri ve yataklar da bulunmaktadır.

Üstünde bu kadar durduğumuz Modoko’nun ulaşım seçeneklerini de aktaralım. Aşağıdaki listede İETT’nin kendi sitesinden alınan ve sürekli güncellenen otobüs seferleri, Modoko’da duran ya da Modoko’dan geçen hattın adları ile verilmiştir.

11G YENİDOĞAN – ÜSKÜDAR
11P SARIGAZİ EMEK MAHALLESİ – ÜSKÜDAR
131T TAŞDELEN – İMES – ÜMRANİYE
14A ALEMDAR – KADIKÖY
14AK ALEMDAR – ZİVERBEY – KADIKÖY
14CE ÇEKMEKÖY – KADIKÖY
14ES ESENŞEHİR – KADIKÖY
14S SULTANBEYLİ – BEYAZEVLER
14T TAŞDELEN – KADIKÖY
14YE YAVUZTÜRK MAHALLESİ – ÜMRANİYE – EMEK MAHALLESİ
14ÇK Ş.ŞAHİNBEY – KADIKÖY
14ŞB Ş.ŞAHİNBEY – KADIKÖY
19D ÜMRANİYE – BOSTANCI
19ES ESENŞEHİR – KADIKÖY
19S YENİDOĞAN – SARIGAZİ – KADIKÖY
19SB SULTANBEYLİ – BOSTANCI
20D DUDULLU – YENİŞEHİR – KADIKÖY
9Ü DEMOKRASİ CADDESİ – ÜSKÜDAR