Ofis Dekorasyonu Ve Mobilyaları

By | 06 Eylül 2013

Ofis mobilyası dekorasyonu kullanım açısında çok yönlü mobilyaların ve işlevsel dolapların ağırlık verildiği dekorasyonları oluşturuyor. Bunun yanında ofiste kullanılacak kitaplılar, artı dosya saklama dolapları veya farklı isteklere göre oluşturulmuş mobilyalar da ofis dekorasyonunda yer alıyor.

Ofis için mobilyaların üretimi firmalarca önem verilen, gelişen bir sektör. Firmalar ofis dekorasyonunda ihtiyacı karşılamak adına çeşitli üretimlere yer veriyor. Kullanıma açık raf tasarımları ve kilitli görünmez sistemli dolaplar ofis dekorasyonunun önemli ayrıntıları. Genellikle ağaçtan yapılan mobilyalar, doğal görünümün yanı sıra dayanıklı bir yapıyı sunuyor.

ofis-mobilyaları

Ofis dekorasyonunda uzun ömürlü mobilyalar ve eşyaların kullanımı ön planda. Yani ofiste bulunan kişiler değişse de ofis düzeninin uzun süre değişmemesi hedefleniyor. Müşteriler için de alışıldık görünüm önemli. Sürekli değişen ortamlar ofislerin güvenilir bir görümden uzaklaşmasına etki ediyor. Güvenli bir ofis de dekorasyonun ana niteliklerini oluşturuyor. Dekorasyonda güvenli bir ortam oluşturmak için kullanılan dolapların yapısı ve tasarımı oldukça önemli.

Ofis dekorasyonunda kullanılan masa ve sandalyeler farklı tasarımları kullanabiliyor. Farklı stiller iş yerinin niteliğine göre değişen mobilya tarzlarını barındırabiliyor. Örneğin düğün organizasyon şirketinin ofisi country stili sıcak ve samimi bir ortam oluşturulmaya müsait ortamlar oluyor. Böyle bir ofiste beyaz kullanımına, lakeye, kumaşların farklı desenlerle süslenmesine ve mobilyaların tarz sahibi eskitilmiş görünümlerine şahit olabilirsiniz.

ofis-mobilyaları-1

Ancak ofis dekorasyonu bir sigorta şirketi için daha ciddi bir görünüm gerektirecektir. Klasik mobilyalar ve güvenli görünüme sahip dolaplar bu tarz bir şirkette güven verici sağlam bir görünüme neden olacaktır.

Ofis mobilyalarının da ev dekorasyonu gibi günümüzde birçok tarzı barındırdığını unutmamalısınız. Mobilyalarınız daha çok ofisinizin yapılan iş ile uyumunu sağlamakta etken olacak parçalardan oluşmasına dikkat etmelisiniz. Mobilyalar ofislerde kullanımı kolayca değiştirilmeyecek uzun ömürlü olması beklenen dekorasyon ürünleridir. Bunların yanında aydınlatmanız ve duvar kağıtlarınız da önem taşır. İyi bir ofis dekorasyonu için tüm unsurları bir arada düşünmeli, aydınlatmadan duvar kağıdına, çekmecelere ve dosyaları bulunduğu alana kadar ofisinizi özen ve titizlikle dekore etmelisiniz.

27 thoughts on “Ofis Dekorasyonu Ve Mobilyaları

 1. Arzu Şahin

  Böyle bir ofisim olsa ben onu yüzde yüz klasik mobilyalar ile döşerdim. Klasik ofis mobilyaları geniş mekanlarda çok zengin bir görüntü veriyor. Mesela ilk resimdeki kadar büyük bir ofisim olsa, resimdeki gibi klasik koltuk takımı ve klasik ofis masası ile dekore ederdim. Birde ofis takımına uygun perde ve zemin kaplaması yaptığında mükemmel bir ahenk oluşturmuş olursunuz

  Reply
 2. Necla Günelli

  Böyle bir ofiste iş görüşmesi yapmak isterdim. Misafirleri veya müşterileri böyle bir ofiste ağırlamak size ciddi bir prestij kazandırır. Onun için ofis mobilyası çok önemlidir.

  Reply
 3. Nermin

  Lüks ofislerde çalışmak bile insana huzur ve prestij kazandırıyor. Ben gayrettepede böyle bir ofiste çalışmıştım. Patronun ofis mobilyaları değerli klasik mobilyalar ile döşenmişti. Odaya girerken ile insan kendini farklı hissediyor.

  Reply
 4. Yasemin Köse

  Eğer ofisinize çok müşteri veya misafir geliyorsa mutlaka lüks bir ofis mobilyaları kullanmalısınız. İşiniz çok iyi olabilir ama insanları 150-200 liralık masalarla karşılıyorsanız farklı alngılanırsınız.

  Reply
 5. Tansu Çağ

  En iyi ofis mobilyaları için Çağlayan’a gitmek gerekir. Orada çok sayıda ofis mobilyası satan firma var. Eğer özel yaptırmak istiyorsanız Modoko veya Masko’ya gidin derim. Klasik ofis mobilyası isterseniz de Masko en avantajlısıdır.

  Reply
 6. Selda Sipahioğlu

  Bende lük bir ofis mobilyası yapmak isterim. Her yeri gösterişli klasik mobilyalar ile dolu bir ofisim olmasını isterim de, bence çalışma ortamının bu kadar gösterişli olmasına gerek yok. He bir holding patronu olursam klasik ofis mobilyası tercih ederim ama normal bir ofiste lüks mobilyalara gerek yok.

  Reply
 7. Begüm Ersoy

  Ben işlerimi beyaz ofis mobilyaları ile dekore ettim. Hem daha ferah bir görüntüsü var hem de daha prestijli oluyor. Burada resim paylaşma özelliği olsaydı resimlerini eklerdim.

  Reply
 8. Tümer Işıl

  Genelde lüks ofis dekorasyonlarında parlak ceviz rengi klasik mobilyalar veya siyah zemin üzerine altın varak işlemeli klasik ofis takımları kullanılıyor. Özellikle patron odası dekorasyonu yaparken görkemli mobilyalar kullanmaya çalışıyorlar ki; patronun odasına girenler heybetli mobilyalardan etkilensinler diye bence 🙂

  Reply
 9. Şeyma POLATLI

  Büyük holding patronları ofis dekorasyonu yaparken mutlaka büyük bir klasik kütüphane yaparlar ve içine okumayacakları bir sürü pahalı ve nadide kitaplar koyarlar. Genellikle gösteriş olsun diye yapılan bu kitaplıklar dekor olmaktan başka işe yaramaz 🙂

  Reply
 10. Adil KÖKNAR

  Waaavvv. Bunlar nasıl ofis takımları böyle. Sanki ofis değil başbakanlık ofisi

  Reply
 11. Canan BAYIK

  Ofis dekorasyonunda gelen insanları etkilemek çok önemli. Onun için klasik ofis mobilyaları veya modern lüks ofis mobilyaları ile etkileyici bir ofis mobilyası yapmakta fayda var.

  Reply
 12. nermin uyanık

  önceleri ofis mobilyalarının çok abartıldıgını ve gereksiz oldugunu düşünürdüm ama büyük önem taşıyor bence.zaten günümüzde artık daha farklı ve çeşitli modeller mevcut.

  Reply
 13. İsmail Soraklı

  Eğer prestijli bir ofis mobilyası istiyorsanız Masko veya Modoko’ya mutlaka gidin derim. Çok farklı ofis mobilyacılar var. Bir de ofis mobilyalarında özel ölçülü mobilyalar yapılıyor. Müşteriler açısından güzel ve temiz bir ofis ortamı insanlarda prestijli bir bakış açısı oluşmasına neden oluyor

  Reply
 14. Gizem

  Resimdeki ofis mobilyasında kumaş koltuk takımı kullanılmış. Ama ofis mobilyalarında genellikle deri koltuk takımı kullanılıyor. Deri koltuk takımı hem daha uzun ömürlü hem de daha sağlıklı oluyor. Aynı zamanda deri koltuk modelleri prestijli de oluyor 🙂

  Reply
 15. Haldun LALELİ

  Birgün patron olursam öyle bir ofis dekorasyonu yapacağım ki; içeri giren insanlar şaşırıp kalacak ve koltuk takımlarında oturmaya bile kıyamayacaklar.

  Reply
 16. bünyamin

  ofis dekorasyonu konusunda büyük rahatlık ve konfor sağlayan mobilyalar üretiliyor son zamanlarda. ofis mobilyalarının şıklığından önce kesinlikle rahat olması çok önemli. çalışanların iş verimi bence doğrudan ofis mobilyalarının konforuna bağlı. ofis mobilyalarına klasik tarzın modern tarzdan daha çok yakıştığını düşünüyorum.

  Reply
 17. Aysel

  Kurtlar Vadisi pusu dizisinde lüks ofis mobilyaları kullanıldıktan sonra herkeste POLAT ALEMDAR OFİSİ yapma merakı çıktı. Şimdiki patron ofisleri genellikle klasik ofis mobilyaları ile dekore ediliyor.

  Reply
 18. Metin İŞLER

  Eğer ofisinize müşteri veya misafir geliyorsa çok lüks ofis mobilyaları kullanabilirsiniz. Ama call centr gibi müşteri gelmeyen ofislerde lüks mobilyalar kullanmaya da gerek yok. Bu tür ofislerde önemli olan mobilyaların lüks olması değil, ergonomik olmasıdır.

  Reply
 19. Lerzan

  Lüks ofislerde genelde deri ofis mobilyaları kullanılıyor. Zaten kumaş ofis mobilyalarını temizlemek çok zor.

  Reply
 20. Yekta Ferman

  Parlak ceviz veya maun rengi ofis mobilyaları gerçekten de çok dikkat çekiyor. Hem de ceviz mobilyanın modası asla geçmiyor.

  Reply
 21. Orhan YILDIRIM

  Ofis mobilyalarında çok kaliteli mobilyalar almaya gerek yok bence. Zaten 5-6 yılda bir değiştiriyorsunuz ister istemez. Onun için daha ekonomik ofis mobilyaları tercih etmek lazım

  Reply
 22. Pelin Güçlü

  Ofis dekorasyonunda genelde deri koltuk takımları ve deri kaplamalı sehpalar kullanılıyor. Deri bana çok soğuk geliyor. Oysa güzel klasik mobilya tarzları ile güzel, şirin ve gösterişli bir ofis dekorasyonu yapılabilir.

  Reply
 23. Gani Hakkan

  Ofis dekorasyonu yaparken zemine halı yerine ses yapmayan parke döşemek lazım. Parkeler eskisi gibi pahalı da değil zaten

  Reply
 24. Deniz Bayer

  Ben iki ay önce istanbulda önemli bir holding patronunun Ofisi’ni gördüm. Ofis dekorasyonunda klasik lüks mobilya modelleri kullanmışlar. İçeri girince gözleriniz kamaşıyor.

  Reply
 25. Leyla Zonak

  Ofis mobilyası dekorasyonu için özel olarak sadece bu işi yapan mobilya firmaları var. Mesela çağlayan bu işin en fazla olduğu yer. Kağıthane caddesi boyunca birçok ofis mobilyası satan mobilyacılar var.

  Reply
 26. Yeşim Sarılar

  Lüks ofislerde çok harika tablolar kullanıyorlar. Tablolar ofislere hem zenginlik katıyor hem de dekorasyondaki objeleri birbirine bağlıyor.

  Reply
 27. Begüm

  Ofis mobilyası kişinin kendi karakterini yansıtıyor. İmkanı olan en iyisini yapmalı

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir