Klasik ve Modern Tv Ünitesi Modelleri

By | 27 Ağustos 2013

Evin hiç şüphe yok ki en önemli mobilyalarından birini de tv üniteleri oluşturmaktadır. Çünkü evde boş vakitlerin büyük bir çoğunluğu televizyon izlemekle geçmektedir. Evde televizyonun o derece büyük bir önemi vardır ki, odada bulunan diğer eşyaların tamamı tv ünitesinin yerine göre tayin edilir. Koltuk takımının düzeni tv ünitesinin bulunduğu yere göre dizilmelidir. Çerçeve, resim veya ilgi çeken diğer duvara takılan objeler televizyonun arkasına takılmamaya özen gösterilmelidir. Tv ünitesinin üstüne ancak saat gibi kullanıma uygun olan objelerin bulunmasında sakınca yoktur. Hal böyle olunca tv ünitelerinin de dekorasyonda ne denli önemli bir paya sahip olduğu anlaşılmaktadır. Bu yüzden tv ünitesi modelleri seçilirken çok özenli ve dikkatli olmak gerekir. Evin düzenine ters düşen bir tv ünitesi, evin kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilmektedir.

modern-tv-unitesi-modelleri

Tv ünitelerinin temel kullanım amacı televizyonun görüş açısına en uygun açıda bulunmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra televizyonun altına koyulması gereken dvd oynatıcı ya da uydu alıcısı gibi objeleri de taşıyan bir rafa sahip olması belli başlı aranan özelliklerden bir tanesidir. Tv üniteleri alırken çok fazla gösterişe kaçan modelleri seçmemeye dikkat etmek gerekir. Çok fazla desen ve farklı renklere sahip olan bir tv ünitesi, televizyon izleme zevkini en aza indirgeyebilir. Çünkü gözü yoran şekilde işlemelere ve desenlere sahip olan tv ünitesi, ister istemez dikkati üzerine çekecek ve televizyon izlemeyi engelleyecek bir hale gelecektir.

klasik-tv-unitesi-modelleri

Tv ünitelerinin yapım aşamasında kullanılan malzemelerin yine e1 kalitesinde olmasına dikkat etmelidir. Kanserojen içeren malzemeler ile yapılan ve kalitesiz olan ürünlerin uzun vadede büyük zararlara neden olduğu aşikardır. Bir de mobilyanızın dış cephe kaplamasında kullanılan malzemenin ne olduğu da büyük önem taşır. Çünkü satın alınan mobilyalar en azından bir kaç sene kullanılacağından dışarıdan gelebilecek her türlü darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. 1. Ebru

  Ceviz renkli klasik TV ünitesi harika bir tasarım olmuş. Çok farklı bir duruşu var. Bu duvar ünitesi fiyatı hakkında bilgisi olan varmı

  Reply
 2. Zeyno K.

  Modern TV üniteleri genellikle cam ağırlıklı tasarlanıyor. Oysa klasik TV üniteleri daha çok ahşaptan üretiliyor ve duvar ünitesi tarzında dizayn ediliyor.

  Reply
 3. Kadriye Feyiz

  Metal ayaklar üzerine tuttururmuş camlardan imal edilmiş modern TV sehpaları özellikle çocuklu evlerde çok büyük bir tehlike. TV sehpası alırken bu detayı gözden kaçırmamak lazım.

  Reply
 4. Nermin Alşin

  Artık klasik tv ünitesi veya modern tv ünitesi kalmadı ki. İnsanlar plazmalarını evlerde duvarlara asıyor. Hem yer kaplamıyor hem de daha ferli toplu oluyor. Bence tv sehpası veya duvar üniteleri evde çok gereksiz bir eşya

  Reply
 5. Şeyda Korkmaz

  Şimdilerde duvar ünitesi şeklinde değil de sadece alt baza tv sehpası şeklindekiler moda. Mesela ilk resimdeki siyah beyaz tv sehpası çok sade ve hoş olmuş.

  Reply
 6. Mahmut Akmar

  Bir Galatsaraylı olarak dün Real Madrid’ten 6 gol yediğimizde fırlattığım sürahi ile TV sehpasının yan kısmı kırıldı. Hanım işi fırsata dönüştürüp yeni bir TV ünitesi istiyor. İnternette mobilya modelleri ile ilgili araştırma yaparken bu siteyi gördüm. Güzel bir site olmuş. Ama buradaki klasik TV üniteleri bizi aşar.

  Reply
 7. Yüksel Arıcılar

  Bana kalırsa tv üniteleri gerçekten gereksiz bir mobilya. Her akşam mutlaka ayağımı çarptığım o tv sehpasını evden bir çıkarsam tavuk kesecem. En iyisi alacaksın plazma tv yi asacaksın duvara.

  Reply
 8. Giray AKKOYUN

  bu tv üniteler ne kadar büyük böyle. bence çok gereksiz bir büyüklüğe sahipler. belki duvar ünitesi olarak kullanılmak için bu kadar büyük yapılmış olabilirler.

  Reply
 9. Ufuk Sadi

  Demirkapı Mobilyacılar çarşısında çok güzel TV ünitesi modelleri var. İsterseniz klasik TV sehpası isterseniz modern TV sehpası…. Ne isterseniz var

  Reply
 10. Atakan Celbi

  Artık TV ünitesi mi kaldı. Zaten insanlar eskiye nazaran çok küçük evlerde yaşıyorlar. Dolayısı ile yer kazanmak için de televizyonu TV sehpasına koymuyor veya büyük duvar ünitesi almıyor. Bunun yerine televizyonu duvar aparatı ile duvara monte ediyor.

  Reply
 11. Zeliha Palaç

  Klasik oymalı TV ünitesi modelleri çok pahalı. Ben İstikbal’den aldım çok ucuz.

  Reply
 12. Serpil Korkmaz

  Oymalı koltuk takımlarına mutlaka oymalı klasik TV sehpası almak lazım.

  Reply
 13. Gürcan SERİK

  Çok abartılı tv üniteler almaya gerek yok. Evde ön plana çıkması gereken tv sehpası veya duvar ünitesi değil, yemek odası ve koltuk takımıdır. Diğer mobilya modelleri bunları destekleyici unsurlardır.

  Reply
 14. Ersoy Erdinç

  Panosuz bir tv ünitesi lazım bana. İKEA’da baktım güzel modeller var ama, fiyatları çok abartılı. Bana daha ucuz tv sehpası tarzı bir ünite lazım.

  Reply
 15. Önder Tunç

  Taçlı ve altın varak renginde olan duvar ünitesinin tasarımı çok güzel.

  Reply
 16. Hüsniye Odaklı

  TV ünitesi fiyatları gerçekten çok yüksek. Neredeyse koltuk takımı fiyatları ile aynı

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− sekiz = 1