Klasik Mobilya Nereden Alınır?

By | 04 Eylül 2013

Özellikle ev yaşantısı sevenler için, mobilyaların önemi daha fazladır. Evde daha fazla vakit geçiren insanlar, mobilyalarının her daim göze hitap etmesini ve uzun soluklu kullanıma uygun olmasını isterler. Mobilyalar, evlerimizi süsleyen, evlerimizde bizlere daha rahat yaşama olanağı sunan, genellikle ana maddesi tahta veya sunta olan ve çok fazla çeşidi bulunan eşyalarımızdır. Mobilyalar aynı zamanda modellerine göre de çeşitlendirilir. Evlerinde otantik bir görünüm sergilemek isteyenler, daha otantik görünümde mobilyalar tercih eder. Ya da evlerinde klasik görüntü sevenler, klasik mobilyaya yönelir.

Klasik mobilya seven insan sayısı oldukça fazladır. Klasik mobilyalar, geçmişten bugüne ihtişamın göstergesi olmuşlardır. Kral tahtlarına, padişahların saraylarına bakıldığında, döşemelerin hemen hemen hepsinin klasik görünüme sahip olduğunu görebiliriz. Daha çok eskiye özlem duyanların tercih ettiği klasik mobilya nereden alınır sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve yazımızda bu konuda sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız.

klasik-mobilya-magazalari

Asortie Mobilya Masko Mağazası

Klasik mobilya nereden alınır diyorsanız, ünlü mobilya markaları ilk akla gelenler olacaktır. İstikbal Mobilya, Kelebek Mobilya, Alfemo Mobilya, Bellona ve daha birçok marka, mobilyalarda çok fazla çeşitliliği insanlara sunmaktadır. Klasik mobilya tercih edecek insanlar için de, tabii ki çok çeşitli modeller mevcuttur. Klasik mobilya nereden alınır konusunu biraz araştırarak, bahsedilen büyük mobilya markalarının modellerini inceleyebilirsiniz. Klasik mobilyalarda daha çok sarı ve kahve tonları, tüm mobilyacılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tonlara hâkim klasik mobilyalar, evlerinizin duvar renkleri ile uyum içerisinde düzenlendiği zaman, ortaya muhteşem bir klasik görüntünün çıkması muhtemeldir. Klasik mobilya nereden alınır araştırarak, en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Mobilyalarında, klasik görünüme hâkim bir ev dekorasyonu yapmak isteyenler, büyük mobilya mağazalarının veya internet üzerinden klasik mobilya sitelerinin ayrıntılarını inceleyebilirler. Aynı zamanda, eski tip kapalı hanlar da ve çarşılarda da, klasik mobilya bulmaları mümkündür. Önce internetten kısa bir araştırma, sonrasında ise çarşılara kısa bir göz gezdirme, klasik mobilya seçimi için yeterli olacaktır.

25 thoughts on “Klasik Mobilya Nereden Alınır?

 1. Gonca Güler

  Klasik mobilya denildiğinde akla Asortie Mobilya ve Fatih Kıral geliyor. Ama ben Asortie Mobilya Masko mağazasını gezdim, çeşitleri bayağı fazla. Dört katlı mağazanın her katında farklı bir mobilya var. Asortie fiyatları Fatih Kıral fiyatlarına göre daha uygun. Bazı mobilya modeleri benzese de ikisinin de kalite anlayışı farklı.

  Reply
 2. Yücel Taşçı

  Fatih Kıral çok pahalı mobilyalar satıyor. Oysa aynı mobilyalar Asortie veya Masko’daki farklı klasik mobilyacılarda daha uygun fiyatla satılabiliyor. Bence Fatih Kral tanınmış olmasının verdiği avantaj ile pahalı satıyor.

  Reply
 3. yonca izci

  fatih Kıral çok pahalı oysaki asortie mobilyada çok güzel takımlar var ama uygun fiyata bulabilirsiniz asortie mobilya ve masko da klasik mobilyacılar çok konforlu ve çok değişik mobilyalar tasarlıyorlarmış

  Reply
 4. Sevda Beşler

  klasik mobilya elbette Masko veya Modoko’dan alınır. Çünkü bütün klasik mobilya firmaları burada

  Reply
 5. Nermin

  Klasik mobilya istanbuldan alınır. Şuan dünyanın heryerine mobilya ihracatı yapan bir il. İstanbul da Masko ve Modoko mobilya çarşıları var. Özellikle Masko çok büyük ve çok mobilya çeşitleri var. Masko’ya gidince klasik mobilyanın önemli markası Asortie mobilya mağazasını da gezmeden olmaz.

  Reply
 6. JaleNAZ

  Böyle bir haber yazıp altına da Asortie Mobilya’nın dış cehpe resmini koyduğunuza göre klasik mobilya Asortie’den alınır artık… 🙂

  Reply
 7. Tansu Çağ

  Eğer modern mobilya almak isterseniz Modoko ve Eyüp Modesa, yok eğer klasik mobilya modelleri ile ilgileniyorsanız da mutlaka Masko Mobilya Kenti’ne uğramanız lazım.

  Reply
 8. Rukiye Yılmaz

  klasik mobilya nereden alınır? Bence istanbuldan şaşmamak lazım. Ankara Sitelerden mobilya alan bir yakınım var. Kadının parasını ödediği mobilyaları 5 ayda teslim ettiler. Bence Masko ve Modoko’ya gideceksin görüdüğünü alacaksın.

  Reply
 9. Betül Aşçıoğlu

  Masko’da 5-6 tane klasik mobilya markası vardı. Klasik mobilyacılar gezdiğinizde kafanız allak bullak oluyor. Hepsinde farklı modeller ve farklı fiyatlar var. Mobilya fiyataları mağazalara göre değişiyor.

  Reply
 10. Şadi Artemiz

  Eğer paranız varsa Asortie mobilyadan alırsınız. Paranız az ise istikbal, Bellona ve doğtaş gibi mağazalara gitmenizi öneririm.

  Reply
 11. Ayşen Türköne

  İstanbuldaki klasik mobilya firmaları genelde ürünleri kendisi yapıyor. Ama bazı mobilya firmaları da mobilya modellerini fason olarak yaptırıyor. Üretici mobilya firmaları diğerlerine göre doğal olarak daha ucuz mobilya satıyor. Siz de mutlaka mobilya almadan önce üretici firmalara gidin.

  Reply
 12. DUYGU SİPAHİOĞLU

  İstanbul’da zaten birkaç tane klasik mobilya firması var. Diğer kalanlar genellikle İnegöl’den veya Ankara’dan fason yaptırıp satıyorlar. Gerçi artık Apple bile fason yaptırıyor. Aslında önemli olan içinize sinen modeli yapan firmadır. Bunun adı A olur B olur hiç önemli değil.

  Reply
 13. İlayda FERHAZ

  Evinize klasik ev mobilyaları veya işyeriniz için klasik ofis takımları almak istiyorsanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız MASKO MOBİLYA KENTİ, MODOKO VE EYİP MODESA size göre. BAHÇEŞEHİR MOBİLYACILAR ÇARŞISI da iyi bir alternatif olabilir. Eğer Anadolu’da ikamet ediyorsanız İNEGÖL ve ANKARA SİTELER sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

  Bunun yanında HATAY, ADANA ve ANTEP illerimizde de hatırı sayılı klasik mobilyacılar var. Özellikle Adana’da el işçiliği oymalı klasik mobilya modelleri oldukça fazla. Fazla olunca da daha ekonomik oluyor.

  Reply
 14. İsmail Soraklı

  Paranız varsa Asortie Mobilya’ya gidin 🙂 Türkiye’nin bütün zenginleri ev mobilyalarını oradan alıyorlarmış. Bende birgün alacağım 🙂

  Reply
 15. TİMUÇİN

  KLASİK MOBİLYA ALMAK İSTEYENLER KESİNLİKLE ASORTİE MOBİLYA MAĞAZASINI GEZMELİ.

  Reply
 16. Aysun DENİZ

  Dünyanın en büyük mobilya pazarı Türkiye’de. Dolayısı ile mobilya almak isteyenlerin yurtdışına çıkmasında hiç akıllıca bir durum yok. Masko ve Modoko mobilya almak isteyenler için yeterince mobilya modelleri ile sizlere birçok seçenek sunuyor.

  Reply
 17. Derya BULUT

  Klasik mobilya almak için MASKO çok pahalı, MODOKO’da fazla çeşit yok, MOBESKO aynen Masko’nun kopyası zaten. En iyisi özel tasarım mobilya yapan bir firma bulup mekana özel ölçü mobilya yaptırmak 🙂

  Reply
 18. Ali BÜYÜK

  Eğer paranız varsa MASKO’dan alırsınız. Ama bütçeniz kısıtlı ise DOLAPDERE MOBİLYACILAR SİTESİ veya ADANA’dan da alabilirsiniz. Kaliteli klasik mobilya isterseniz de bana göre İtalyan mobilyalar tercih edin

  Reply
 19. Yekta Ferman

  Asortie, klasik mobilya modellerinde bir numara bence. Fiyatları bana uymadığı için oradan almadım ama mobilyaların kalitesi çok harika. VIP MOBİLYA VE DEKORASYON yapıyorlar zaten.

  Reply
 20. Sezin Albak

  Habere Asortie Mobilya’nın resmini koyduğunuza göre demekti en iyi klasik mobilya markası Asortie. O zaman da klasik mobilya alacaksak Asortie Mobilya’ya gidin mesaj mı veriyorsunuz 🙂

  Reply
 21. Ozan ODAK

  Klasik yemek odası takımı ve bir adet dresuar almak için MASKO’ya gittim. Birçok mobilyacıdan sonra Asortie’ye gittim ve sağolsunlar ilgilerinden dolayı ürünleri uygun bir fiyat ile aldım. Herkese tavsiye ederim.

  Reply
 22. Serpil Özenli

  Valla klasik mobilya da olsa modern mobilya da olsa bulunduğunuz yerden almak en mantıklısı. Başka illerden aldığınız mobilyalar kargoda mutlaka zarar görüyor

  Reply
 23. Büşra Utku

  Klasik mobilya almak için en iyi adresler: MASKO, MODOKO, MOBESKO, EYÜP MODESA ( DEMİRKAPI ), Bahçeşehir Mobilyacılar Sitesi

  Reply
 24. Leyla Zonak

  Dünyanın en güzel klasik mobilyalarını Mısır ve Endonezya’da yapılıyor. Çok kaliteli mobilyayı sudan ucuz alabilirsiniz. Ama gümrük ödediğinizde fiyat yükseliyor.

  Reply
 25. Hüsniye Odaklı

  Herkes Asortie Mobilya diyor. Masko’ya gidip mobilya modellerini yakından görmek istiyorum. Web sayfasını inceledim ama yakından görmek daha iyi olur.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir