İtalyan Tasarımı Mobilyalar

By | 04 Eylül 2013

Evlerine, iş yerlerine, yaşam alanlarına dikkat eden ve dekorasyonlarına özen gösterenler çeşitli ülkelerin temalarına ait mobilyaları tercih edebiliyorlar. Mobilya tercihi söz konusu olduğunda en çok tercih edilen ve ismi geçen ülkelerden biri ise İtalya. İtalyan tarzı mobilyalar tüm dünyada ilgi görüyor. Tarzları ve renkleri itibari ile ilgi çektiğini söyleyebiliriz. İtalyan tasarımı mobilyalara sahip olabilmek için sadece İtalyan markalara başvurmak zorunda değilsiniz elbette. Tüm dünyada İtalyan tarzını benimsemiş ve o tarza uygun modellere koleksiyonlarında yer veren firmalar mevcut.

20-04-09 M 003

İtalyan tarzı bizim ülkemizde de fazlasıyla ilgi görüyor. İtalyan tasarımı mobilyalara bakıldığında onları neden bu kadar iyi benimsemiş olduğumuzu daha net anlamamıza yardımcı oluyor. Modellere bakılırsa Osmanlı tarzı ile alakası mutlaka fark edilebilir. Sadeliğe bu tarzın içinde yer yok. 

italyan-mobilya-modelleri-2

Tüm mobilyalarda ihtişam ve gösteriş ön planda tutulmuş. Renklere bakıldığında ise ilk göze çarpan ve en çok tercih edilen, sevilen modeller açık renkli olanlar. Krem, ekru ya da beyaz salon takımları, yatak odaları fazlasıyla ilgi görüyor. Bu tarzın mobilyalarında oymalara da sık sık rastlayabilirsiniz. Onlar da aynı klasik Osmanlı mobilyalarında olduğu gibi varaklar yardımı ile ön plana çıkarılmış.

17-04-09 M 001

İtalyan tasarımlarına bakıldığında göze çarpan bir diğer şey ise deri detaylar. Özellikle yatak odası takımlarında derileri çok sık görüyoruz. Yatak başlarında, josefinler ve bençlerde kullanılan deri kumaş ile yatak odası adeta bir saray odasını andırıyor. Beyaz derinin kullanımı koyu renkliye nazaran daha fazla. Dolaplarda ise zarif desenleri görebilirsiniz. Mobilyaların aksamları, ayakları dahil olmak üzere her bölümü belli bir çalışmanın ürünü. Düz ve sıradanlığa İtalyan tarzında yer bulmak imkansız. Ancak abartılı detaylar kesinlikle dozunda kullanılıyor. Asla basitleştirecek ölçüde bir abartı söz konusu değil. Tarzımızın benzemesi yönü ile çok sevdiğimiz İtalyan tasarımı mobilyaların kataloglarına göz gezdirirken bizim tarihi saraylarımız gözünüzde canlanabilir.

25 thoughts on “İtalyan Tasarımı Mobilyalar

 1. Yücel Taşçı

  Bu İtalyan mobilyaların ne özelliği de var dünyanın parasını istiyorlar. Sonuç olarak aynı ağaç ve aynı kumaş değil mi? Zaten adamlar kumaşı Türkiye’den alıyor ve üzerine Made İn İtaly yazıp tekrar bize satıyorlar. Lütfen İtalyan mobilya deyip kazıklanmayalım. Ülkemizin paraları gidiyor

  Reply
 2. Arzu Şahin

  Aslında Türk mobilyaları ile italyan mobilyalar arasında çok fark yok. Zaten bizim mobilya firmaları genellikle italyan mobilya firmalarının ürünlerini taklit ediyor. Ama kalite olarak Türk mobilyaları daha kaliteli bence

  Reply
 3. Nalan Aktel

  İtalyan mobilyalar çok güzel ve emsalsiz. Ama Türk mobilyaları bence İtalyan mobilyalardan daha kaliteli. Çünkü İtalyanlar mobilya üretiminde genellikle hazır malzemeler kullanıyorlar.

  Reply
 4. Hüsniye Hekim

  İtalyanlar mobilya tasarımı konusunda çok para harcıyorlar. HEr firmanın tasarımcıları var. Bizim mobilya sektörü bu konuda biraz geri kalmış. Halen italyan mobilya modelleri kopyalamakla uğraşıyoruz.

  Reply
 5. İlayda Denizli

  Herkes italyan mobilya modelleri ile ilgileniyor ama Mısır ve Endonezyada da çok güzel klasik mobilya firmaları var. Masko’da klasik mobilya satışı yapan firmalar var. bunlar da aslında italyan mobilya modelleri yapıp satıyorlar. Bence mobilya almak için italyalara gitmeye gerek yok

  Reply
 6. Alihan Yıldız

  İtalyan mobilyalar hep hazır malzemeler ile yapılıyor. Tamam gösterişli ve özgün modelleri var ama en fazla 5 yıl kullanabilirsiniz. Bizim Türk mobilyaları daha sağlam ve dayanıklı. Dedemlerin kullandığı koltuk takımını şuan biz kullanıyoruz. En az 35 yıllık bir koltuk takımı ve halen sapasağlam

  Reply
 7. Şadi Artemiz

  Modoko’da İtalyan mobilya satan bir firma yok. Ama Masko mobilya çarşısında İtalyan mobilyalara yapan firmalar var. Eğer bu konuda ihtiyacınız varsa Masko sizin için daha uygun.

  Reply
 8. Ayşen Türköne

  Şimdi bu resimdeki İtalyan mobilyalar ile bizim klasik mobilya mağazalarımızda sayılan mobilya modelleri arasında ne fark var… Bence yerli mobilya firmaları daha kaliteli.

  Reply
 9. Feyza Orden

  Bence de İtalyan mobilyalar çok pahalı. Ülkemizin paralarını götürüp başka ülkelere vermeyelim. En güzel mobilya Türkiye’de…

  Reply
 10. Aysel ŞENAY

  İtalyan mobilyalar harika ötesi bence. Onları görünce bizim mobilyalar gözüme çok cılız ve kalitesiz geliyor. İtalyan mobilya markaları internet sitelerinde bile mobilyaların tamamını yayınlamıyorlar.

  Reply
 11. İlayda FERHAZ

  TÜRKİYE’DEKİ MOBİLYA MODELLERİNİN İTALYAN MOBİLYALARDAN FARKI YOK. ÖZELLİKLER MODERN MOBİLYA MODELLERİNDE İTALYAN MOBİLYALARDAN DAHA SAĞLAM VE DAHA ESTETİK KULLANIŞLI TASARIMLAR ÜRETEBİLİYORUZ. AMA BENİM MOBİLYAM İLLA İTALYAN TASARIMI OLACAK DİYORSANIZ GİDİP 3-4 KAT PARA VERİP ALIN 🙂 İTALYA EKONOMİK KRİZDE OLDUĞUNDAN ADAMLARIN PARAYA İHTİYACI VAR 🙂

  Reply
 12. Hasan

  İtalyan mobilya modelleri için İtalya’ya gitmeye gerek yokki. Masko veya Modoko’yu gezdiğinizde zaten birçok firmanın İtalyan tarzı mobilya sattığını göreceksiniz.

  Reply
 13. Nermin Celal

  İnsanlar evine aldıkları eşyaları Avrupa’dan alınca mutlu oluyorlar. Ama Türk mobilyaları kesinlikle İtalyan mobilyalardan daha sağlam ve daha gösterişli. Ama İtalyan mobilyası alınca havalı oluyor ya, insanlar onun için tercih ediyor.

  Reply
 14. Zehra

  İtalyan mobilya modelleri satın alabileceğiz Masko ‘da bir mağaza var. Mesela Asortie Mobilya mağazasında da İtalyan mobilya tarzları var.

  Reply
 15. Derya BULUT

  Bu resimdeki yatak odası takımlarının hepsi italyan mobilya mı? Bunların benzerleri belki de aynıları Türkiye’de de var.

  Reply
 16. Serpil Korkmaz

  İtalyan yatak odası takımları ve yemek odaları çok müthiş ama İtalyan koltuk takımları çok büyük ve kaba geliyor bana

  Reply
 17. Gürcan SERİK

  Ev dekorasyonunda asma tavan içine gizlenmiş led spot ışıklar benim çok hoşuma gidiyor. Orta kısıma da ufak bir klasik avize astığında durum çok iyi olur.

  Reply
 18. Sezin Albak

  İtalyan mobilyalar çok güzel. Ben tasarımlarını çok beğeniyorum.

  Reply
 19. Gürkan Aylak

  İtalyan mobilyalar almak içi İtalya’ya gitmeyin. Çünkü insanlar İtalyan mobilya firmalarının kataloglarından modelleri seçip katalogdan sipariş verebiliyorlar. Ama ben görmediğim takımı almam diyorsanız da gidip Masko’da Asortie mobilyanın italyan tasarımlarını alabilirsiniz.

  Reply
 20. Serpil Özenli

  İtalyanlar mobilya tasarımında en iyi ülke. Makinalı üretime 50 yıl önce geçmiş adamlar

  Reply
 21. Uygar Taşçı

  İtalyan mobilya modelleri çok pahalı. Adamlar bir yatak odası takımı için 19.500 Euro istiyorlar.

  Reply
 22. Önder Tunç

  Öyle yada böyle bu italyanlar mobilya tasarımı işini aşmışlar. Harika mobilya modelleri çiziyorlar.

  Reply
 23. Hüsniye Odaklı

  İtalyanlar artık mobilyanın piri olmuşlar. Bizden öğrendikleri osmanlı tarzı mobilyalar üretip bize satıyorlar 🙂 Ama kendilerini çok geliştirmişler.

  Reply
 24. Rengin Yılmaz

  İtalyan mobilya modelleri için Masko’da Asortie Mobilya’ya gitmeniz gerekiyor. Adamlar güzel italyan tasarımlar yapmışlar. Fiyatları biraz pahalı ama klasik mobilya meraklıları için harika bir tercih.

  Reply
 25. Nesrin

  italyan tasarımı mobilyalar el işçiliği ile ön plana çıktığı için benim her zaman favorim olmuştur. klasik mobilyadaki estetiklik ve görsellik çok hoşuma gidiyor.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir