En Kaliteli Mobilya Markası

By | 06 Eylül 2013

Mobilya markaları değerlendirildiğinde en kaliteli mobilya markası konusunda kesin karar vermek oldukça zordur. Çünkü mobilyaların hem modelleri hem de kumaşları birbirinden oldukça farklıdır ve tercih ederken bu unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Genellikle kışlık olan evlerde daha çok klasik olan mobilyalar seçilirken, yazlık olan evlerde daha modern mobilyalar tercih edilmiş olacaktır. Dolayısıyla bu noktada pek çok farklı unsur bir arada değerlendirilmeli ve seçim yaparken dikkatli davranılmalıdır.

En kaliteli mobilya markası değerlendirilirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey mobilyanın dayanıklılığıdır. En dayanıklı olan ve en uzun süre dayanan mobilya en kaliteli mobilyadır. Dolayısıyla gerçekten kaliteli mobilya arayışında olan kişiler aynı zamanda markayı ve kumaşı da değerlendirmektedir. Marka seçiminde genellikle bilinen ve kendini ispatlamış olan mobilya markaları arasından seçim yapmak gerekmektedir. Bunun yanında kumaş konusunda da hassas davranmak gerekecektir. En kaliteli mobilya markası en kolay yıkanabilen mobilya olacaktır. Temizlenmesi konusunda sorun yaşatmayan mobilyalar en çok tutulan mobilya markalarından biri olacaktır. Bunun yanında mobilyanın niteliği de son derece önemlidir. Tahtasının kalitesi mobilyanın kalitesini de ortaya çıkaracaktır.

en-kaliteli-mobilya-markası

En pahalı olan mobilya markasının en kaliteli mobilya markası olduğu yanılsamasına kapılmak son derece yanlıştır. Saray mobilyaları ve Country tarz mobilyaların son derece kaliteli olduğu belirtilmektedir. Bunlar arasından seçim yaparken model, kumaş, tahta, duruş, renk gibi pek çok ayrıntı gözetilmeli ve bundan sonra karar verilmelidir. Bu şekilde yapılan seçimler kesinlikle doğru karara varmanızı sağlayacaktır.

En kaliteli mobilya markası arayışınızda çevrenizdeki kişilerin tavsiyesinden faydalanmanız da son derece doğaldır. Çünkü en iyi mobilyalar deneyimlerin sonucunda belli olacaktır. Mobilyanın ömrü konusunda size satıcı olan firma ne kadar net bilgi vermeye çalışırsa çalışsın mobilya ile ilgili bilgi sahibi olan kişiler bu konuda daha çok bilgili olacaktır. Dolayısıyla deneyimli olan kişilerin verdikleri bilgi daha sağlıklı olacaktır.

28 thoughts on “En Kaliteli Mobilya Markası

 1. Sevda Beşler

  En kaliteli klasik mobilya markası denildiğinde akla ilk Asortie geliyor. Asortie hem ürün çeşidi hem de kalitesi ile diğer klasik mobilya firmalarına göre daha fazla tercih ediliyor. Masko’daki mağazalarında yaklaşık 50-60 çeşit birbirinden farklı mobilya modelleri var.

  Reply
 2. Nermin

  Kaliteli mobilya denildiğinde bence en iyisi İtalyan mobilya firmaları. Adamlar mükemmel tasarımlar yapıyor. Bizimkiler sadece onları taklit ediyor.

  Reply
 3. JaleNAZ

  Bence de en iyi mobilya markası Asortie Moblya. Ben mağazasını da gezdim. İnternet sitesindeki resimlerden daha güzel mobilyalar var. Size de Masko’ya yolunuz düşerse gitmenizi tavsiye ederim.

  Reply
 4. Pelin Aşçı

  Klasik mobilyalarda bazı firmalar ahşap yerine kimyasal malzemeler kullanıyor. Bunlar kanser yapan firmalar. Ben Asortie Mobilya firmasının Masko mağazasını gezdim. Oradaki mobilyaların kalitesini gördüğüm için number One diyorum

  Reply
 5. BERENSU

  Türkiye’de çok mobilya firması var. Bunların da büyük bir çoğunluğu birbirini taklit ederek üretim yapıyor. Ama Asortie Mobilya’nın tasarımları kendi dizaynları. Bazı modelleri ile italyan mobilyaları… Asortie mobilya gibi birkaç tane firma var. Bunlar Türk mobilyalarını dünyaya tanıtıyorlar. Farklı işler yapan bir firma

  Reply
 6. Begüm Ersoy

  En kaliteli mobilya markası genelde İtalyan mobilya markaları oluyor. Adamlar tüm dünyaya lüks mobilya satıyor. Ama bizim mobilyalar kadar sağlam ve estetik değil bence

  Reply
 7. Asortie Mobilya

  En kaliteli mobilyalar ile ilgili Asortie Mobilya için yazılan tüm yorumlara çok teşekkür ediyoruz. Biz Asortie Mobilya olarak dünyanın en iyi mobilya markası olduğumuzu söyleyemeyiz. Ama Türkiye’de kısa sürede 28 ülkeye ihracat yapmamız kalitemiz konusunda önemli bir belirleyici etkendir diye düşünüyoruz. Tüm eleştirilerinizi dikkate alıyor ve sizi önemsiyoruz. Saygılarımızla

  Reply
 8. Aslıhan Yücetürk

  En kaliteli mobilya için bence İsveç’e gidin. Orada mobilyalar çok ucuz. Ama Türkiye için gümrük ödemeke zorunda olduğunuzdan buradakilerden daha pahalıya gelebiliyor bazen. Ama adamlar tam bir mobilya uzmanı.

  Reply
 9. DUYGU SİPAHİOĞLU

  KALİTELİ MOBİLYA’nın açılımı:

  Kaliteli Koltuk Takımı: Üzerine oturduğunda içine gömüleceksin ama garj gurj diye ses çıkmayacak
  Kaliteli Yemek Odası Takımı: Sandalyelerine oturduğunda ses çıkmayacak. Masa sallanmayacak.
  Kaliteli Yatak Odası Takımı: Alt kat komşunuz gece yarısı şikayete gelmeyecek. Yatağı ise ortopedik olacak.

  Bence kaliteli mobilya işte budur.

  Reply
 10. Yiğit PERDEN

  Ben de ASORTİE modellerini çok beğendim. Eğer ileride zengin olup evime lüks klaisk mobilya almak istersem Asortie tercihim olurdu.

  Reply
 11. Perihan AYDAN

  En kaliteli mobilya denince benim aklıma modern mobilya modellerinde Doğtaş, klasik mobilya modellerinde ise Asortie geliyor.

  Reply
 12. İsmail Soraklı

  Eğer bir mobilya firması modellerinde doğal ahşap kullanıyorsa en kaliteli mobilya markası odur. Bir de mobilya üretiminde el işçiliği kullanılıyors güzel mobilyadır. Çünkü makinayı üretim ile yapılan modern mobilya çeşitleri birkaç yıl sonra modası geçen çöp haline geliyor. Ama klasik mobilya modelleri öyle değil. Yıllar geçse de klasik mobilyalar asla gözden düşmüyor. Hatta yıllar geçtikçe klasik mobilya tasarımları daha da değer kazanıyor.

  Reply
 13. Nurten

  Böyle bir bilgilendirici site yapıp, hergün özgün mobilya haberleri yayınladığına göre en kaliteli mobilya markası Asortie olur hiç şüphesiz.

  Reply
 14. Aysel

  EN KALİTELİ MOBİLYA MARKASI BİLE BAZEN ÇOK KUSURLU MOBİLYA ÜRETEBİLİYOR. ONUN İÇİN MOBİLYA ALIRKEN MUTLAKA KONTROL ETMEK LAZIM.

  Reply
 15. Semiha Celbi

  En kaliteli mobilya markaları bana göre; DOĞTAŞ, İSTİKBAL, KELEBEK, ASORTİE, MUDO, MONDİ
  Şimdi aklıma gelen mobilya markaları bunlar. 🙂

  Reply
 16. Derya BULUT

  Aslında Türkiye’de çok sayıda kaliteli mobilya markası var. Ama biz bunların kıymetini bilmeyip gidip halen İtalya’dan İspanya’dan saçma sapan mobilyalara dünyanın parasını ödüyoruz.

  Reply
 17. Ali BÜYÜK

  Eğer kaliteli mobilya markası arıyorsanız mutlaka İstanbul’a veya İzmir’e gidin.

  Reply
 18. Yekta Ferman

  Kaliteli klasik mobilya firmaları tamamen doğal ahşap ve el işçiliği kullanan mobilya firmalarıdır. Artık el işçiliği ile evladiyelik mobilyalar üreten firma sayısı çok az

  Reply
 19. Gürcan SERİK

  Türkiye’de artık kaliteli mobilya firmaları artıyor. Çünkü mobilya markaları AR-GE ve yeniliğe çok önem vermeye başladılar. Durum böyle olunca da dünyada rekabet eden Türk mobilya firmaları artış gösterdi.

  Reply
 20. İdris Özen

  Asortie mobilya gerçekten kaliteli bir firma. Firmadan 1 yıl önce aldığım koltuk takımının kapitone düğmesi çıktı. Telefon açtım 1 gün sonra gelip tamir ettiler. Gelen işçilere para teklif ettim ama almadılar. Nedenini sordum, firma politikası olarak yasak olduğunu söylediler. Hiç beklemiyordum.

  Reply
 21. Gani Hakkan

  Kaliteli mobilya denince modern tasarımlarda bilmem ama klasikte Asortie bir numara

  Reply
 22. Deniz Bayer

  Herkes Asortie yazıyor:) Tamam Asortie en iyisi olabilir ama tek değil. Farklı güzel firmalar da var.

  Reply
 23. Leyla Zonak

  Asortie Klasik mobilya’da gerçekten çok iyi. Ama bir İstikbal veya Bellona gibi de değil tabiki. Zaten bildiğim kadarıyla modern mobilya üretmiyorlar.

  Reply
 24. Süleyman Kızılca

  Asortie Mobilya’nın iyi mobilyalar ürettiğini bende alt kattaki komşumdan duydum. Onlar floryadaki evleri için koltuk takımı ve yemek odası takımı almışlar. Çok memnun kalmışlar

  Reply
 25. rana

  asortie mobilya kesinlikle en kaliteli mobilya ünvanını hakediyor.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir