Dekoratif Duvar Kağıtları

By | 01 Ekim 2013

Bir evi ev yapan olgu dekorasyonudur. Evin düzeni ve ferahlığı, dekorasyonu ile mümkün olmaktadır. Dekor amaçlı kullanılabilecek birçok eşya vardır. Son yıllarda popülerliği artan duvar kağıtları, dekorasyon amaçlı kullanılabilecek eşyalardan bir tanesidir. Dekorasyon amaçlı kullanılan duvar kâğıtları, boyanın yerini alarak daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Duvar kâğıtlarının kullanım alanları, son yıllarda çok çeşitlenmiştir. Oturma odasında, yatak odasında, çocuk odasında, yemek odasında, hatta banyoda bile duvar kâğıtları kullanılabilir. Hem uygulanması hem de temizlenmesi çok olay olan duvar kâğıtları, boyanın yerini almış bulunmaktadır. Duvara uygulanan boyalar, hem temizlikte sorun çıkarabilir hem de sağlık açısından ciddi sorunlar yaratabilir. Ayrıca, duvar kâğıtlarının desen ve renk seçeneği, boyaya göre oldukça fazladır. İstediğiniz renk ve desende seçebileceğiniz duvar kağıtları, zevkinize göre şekillenmektedir.

dekoratif-duvar-kagitlari-modeller

 Örnek olarak, çocuk odasında kullanacağınız desen seçimi, hem çocuğunuzun daha keyifli olmasını sağlayacak hem de sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır. Uygulanması çok kolay ve pratik olan duvar kâğıtlarının desen seçenekleri bunlarla da sınırlı değildir. Gelişen teknolojinin doğurduğu sonuçlardan biri olan baskı tekniği, duvar kâğıtlarına çok kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Yani, siz hazır desen seçmek zorunda kalmayacaksınız.

dekoratif-duvar-kagitlari

İstediğiniz bir fotoğrafı, deseni veya resmi, duvar kâğıdı üzerine uygulatabilirsiniz. Bu şekilde, hayal gücünüzle sınırlı olacak olan desenler elde edebilirsiniz. Duvar kâğıtlarının bir diğer avantajı da, boyaya göre uygun fiyatlı olmasıdır. Hem kolay uygulanan hem de sağlıklı olan duvar kağıtları, ekonomik yapısıyla da müşterileri cezbetmektedir.

Hayatımızın kolaylaşmasını sağlayan teknolojik gelişmeler, ev dekorasyonu için de, oldukça estetik ve pratik çözümler üretmektedir. Son yıllarda karşımıza çıkan çözümlerden bir tanesi olan duvar kâğıtları, estetik görünümü artırması ve boyadan çok daha kolay bir kullanıma sahip olması özellikleri ile dikkat çekmektedir. Her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği duvar kâğıtları, sağlık, estetik ve kullanım alanı bakımından çok avantajlı olabilmektedir. 1. Aysel D.

  Gerçekten de son zamanlarda duvar kağıtları boyanın yeri aldı. Komşum oğlunun odasını boydan boya duvar kağıdı ile kaplattı.ben de düşünüyorum yakın zamanda.

  Reply
 2. Zeynep Atılgan

  Klasik mobilya ile dekore edilmiş evlerde klasik motifli duvar kağıdı modelleri, modern mobilyalar ile dekore edilmiş evlerde ise modern duvar kağıtları kullanılması lazım. Yoksa çok zıtlık sırıtıyor

  Reply
 3. Ali

  Duvar kağıdı modellerinde genellikle dikine çizgili modeller tercih ediliyor. Çünkü dikine desenli duvar kağıdı modelleri mekanı daha büyük ve ferah gösteriyor.

  Reply
 4. Ali BÜYÜK

  Duvar kağıdı modellerinde genellikle dikine çizgili modeller tercih ediliyor. Çünkü dikine desenli duvar kağıdı modelleri mekanı daha büyük ve ferah gösteriyor.

  Reply
 5. Gülşah Demir

  Yatak odası dekorasyonu yaparken koyu renkli duvar kağıtları tercih edilebiliyor. Ama salonlarda ve antrelerde daha açık ve kendinden desenli duvar kağıtları kullanılmalıdır. Özellikle de antreler küçük olduğu için koyu renkli ve büyük desenli duvar kağıtları ile kaplanırsa mekana kasvetli bir hava katarsınız. Daha açık tonluk Duvar Kağıtları olmalı.

  Reply
 6. Şaylin Ader

  Duvar kağıdı almak istiyorsanız Unkapanı’ndaki İMÇ çarşısını gezmek lazım. Ama ev mobilyalarınızı Masko’dan aldıysanız. Masko mobilya çarşısında da çok güzel duvar kağıdı firmaları var.

  Reply
 7. sema

  Duvar kağıdının eşyalarla uyumlu olması çok önemli. bazıları renk olarak boğuyor.

  Reply
 8. Feyza

  Resimdeki ağaç desenli duvar kağıdı modelleri birçok yerde kullanılıyor artık. Ama genelde restaurant veya kafe tarzı yerlerde kullanılıyor. Ev dekorasyonu için çok güzelbir DUVAR KAĞIDI MODELİ değil bence.

  Reply
 9. Abdullah Oğuz

  Ben de evimde salonumu DUVAR KAĞIDI yaptırdım. Kendinden dikine desenli ve içinde ufak ufak simler bulunan sade bir duvar kağıdı modeli ile kapladım. Mobilyaların tarzı bile bir anda değişti. Bana göre duvar kağıdı evin tüm tarzını değiştiriyor.

  Reply
 10. Halit AYMAZLAR

  Duvar kağıdı yerine daha güzel boya teknikleri var mesela, onları da denemek lazım. MASKO mobilyacılar sitesini gezerken bir duvar kağıdı firmasında kumlu bir duvar kağıdı modeli gördüm. Öok farklı bir kağıttı. Aynan kumlu sıva gibi yapmışlar ama içine de sim koymuşlar. Çok farklı bir model olmuş. İstediğiniz ölçüde de yaptırabiliyorsunuz. 16 metre karelik duvar kağıdı 160 TL, 1 rulosunu da 50 tl ye döşüyorlar. Ama boya her zaman boyadır.

  Reply
 11. Demir Ertek

  MASKO’da klasik duvar kağıdı firmalarındaki kağıtlar çok pahalı. Ama Unkapanı’ndaki İMÇ’de hem daha fazla çeşit var hem de daha ucuz. Çünkü İMÇ de daha fazla duvar kağıdı firması var. Dolayısı ile rekabet olunca da fiyatlar daha uygun oluyor. Rekabeti seviyorum :) :)

  Reply
 12. Şükriye

  Şimdilerde içinde sim olan veya gece parlayan fosforlu duvar kağıtları çok popüler. Masko ve Modoko’daki firmaları gezdim hemen hemen hepsinde fosforlu duvar kağıdı var.

  Reply
 13. Atakan Celbi

  Geniş ve uzun duvarlarda enine çizgili duvar kağıtları daha güzel duruyor. Ama oda küçük ise daha çok dikine çizgili ve hatta çok abartı olmasın diye kendinden desenli duvar kağıdı modelleri kullanılmalı. Çünkü duvar kağıdı dekorasyonun çok önemli hatta en önemli unsurudur.

  Reply
 14. GoncaGÜL

  Yaprak desenli ve ağaç desenli duvar kağıdı modelleri de sıktı artık. Nereye gitsem karşıma aynı duvar kağıtları çıkıyor. İnsan ister istemez bıkıyor. Kendinden desenli çok belli olmayan soft renkli duvar kağıtları olsa daha iyi olur.

  Reply
 15. Serhat

  Ben iç mimarım. Haber ilgimi çektiği için okudum. Son resimdeki duvar kağıdı modelleri rengi ile perde ve KOLTUK TAKIMI rengi uyum içinde olmuş. Zaten duvar kağıtları ile MOBİLYA MODELLERİ uyum içinde olmalı diye düşünüyorum

  Reply
 16. Alya Beda

  Bu sitedeki klasik berjer modelleri çok gösterişli ve çok harika.

  Reply
 17. İsmail

  Bu aralar büyük desenli ve kabartmalı duvar kağıdı modelleri tercih ediliyor. Hatta unkapanında gördüğüm duvar kağıdı firmalarında genellikle büyük desebli duvar kağıtları teşhir ediliyor.

  Reply
 18. Halim

  Klasik mobilyalar ile döşenmiş evlerde varaklı veya simli duvar kağıtları çok yakışıyor. Ama modern mobilya modelleri ile daha çok çizgi desenli duvar kağıtları kombin ediliyor.

  Reply
 19. aynur

  duvar kağıtlarında eskiden bu kadar çok çeşit bulabilmek mümkün değildi ve daha sade modeller vardı. ama şimdi daha yoğun modeller işleniyor ama dekoratif duvar kağıtlarının evin havasına ve mobilyalarına uygun olması gerek aksi halde kötü bir görüntü çıkabilir ortaya.

  Reply
 20. İrem Deniz

  Klasik dekorasyon tarzını sevenler için daha çok rustik veya otantik duvar kağıdı modelleri kullanılmalıdır. Bir de duvar kağıdı ile perdenin uyumlu olması lazım

  Reply
 21. Arzu

  İthal duvar kağıtları acayip pahalı. Aslında yerli duvar kağıtları da çok başarılı ama insanlarda ithal hastalığı olunca adamlar yüksek fiyattan satıyorlar.

  Reply
 22. Metin İŞLER

  Mavi desenli duvar kağıdının rengi iyi değil ama motifleri çok güzel. Bu duvar kağıdı altın varaklı da olabilirdi.

  Reply
 23. GÜLER

  Dekoratif duvar kağıtlarıyla birlikte ev dekorasyonu alanında farklı bir şey çıktı ortaya. Dekoratif duvar kağıtları eğer mobilyaya uygun doğru seçim yapılırsa evi çok değiştiriyor. Duvarda boya yerine duvar kağıdı kullanmak isteyenler bu konuda biraz uyuma dikkat etmeli bence.

  Reply
 24. Vedat AŞÇI

  Duvar kağıdı modeli ne kadar iyi olursa olsun onu duvara uygulayacak ustanın da çok iyi olması lazım. Özellikle desenli duvar kağıdı modellerinde desenlerin birleşme yerlerindeki işçilik çok önemli.

  Reply
 25. Öykü Girgin

  MASKO’da duvar kağıtçılarının olduğu bir sokak var. Beğendiğim klasik motifi duvar kağıdını sordum. 1rulosu 110 Euro dediler. Ithal duvar kağıdıymış. Benzerini Unkapanı’ndaki İMÇ’den 120 Tl ye aldım.

  Reply
 26. Orhan YILDIRIM

  Modoko’nun dışında duvar kağıdı satan firmalara bakın bence. Oralarda da güzel modelleri gördüm.

  Reply
 27. ayça yaşar

  dekoratif duvar kağıtları çok hoşuma gidiyor ama yaptırıp yaptırmamakta kararsızım açıkcası. odayı daha dar gösteriri diye endişeliyim açıkcası.

  Reply
 28. Sevda

  Kafe için duvar kağıdı modelleri arıyorum. Nerden bulabilirim.

  Reply
 29. Hüsnü Akıncı

  Duvar kağıtlarında italyan model çılgınlığı var. İnsanlar italyan duvar kağıtları almak için dünyanın parasını ödüyorlar.

  Reply
 30. Ulaş AKIN

  GOLDEN diye bir duvar kağıdı markası var. Eğer tercihiniz klasik duvar kağıdı modeli ise güzel bir seçim yapmış olursunuz.

  Reply
 31. Kerim

  Dekoratif duvar kağıtları artık boyanın yerini aldı cidden. Fiyatları boyaya göre uygun diyorlar ama oda boydan boya kaplanırsa bence fiyat da hemen hemen duvar boyası fiyatına ulaşır bence.

  Reply
 32. Yasemin

  Duvar kağıtları da başka bir sektör. Önceden boyacılar yapıyordu. Şimdi duvar kağıdı yapan özel ustalar var.

  Reply
 33. Arda Holen

  Bir rulo duvar kağıdı ile kaç metre duvar kaplanıyor.?

  Reply
 34. Nesrin sevil

  Dekoratif duvar kağıtları son yıllarda çok çeşitli modellerle karşımıza çıkıyor. Seçim yapılırken odanızın klasik veya modern tarzına uygun bir seçim yapılmalı yoksa berbat bir görüntü olabilir.

  Reply
 35. naciye

  dekoratif duvar kağıtları geniş odalarda kullanıldığı zaman daha güzel bir görüntü çıkıyor ortaya.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dört + = 5